اخبار فناوریفناوری اطلاعاتگوناگونمتفرقه

شرکت ژاپن دیسپلی ؛ رونمایی از سنسور اثر انگشت مبتنی بر شیشه

شرکت ژاپن دیسپلی که سونی هم یکی از سهامداران اصلی آن به شمار میرود، در صنعت ساخت صفحه نمایش و ابزارهای وابسته به آن فعالیت های گسترده ای دارد. در دوره ای از تاریخ به سر میبریم که سنسورهای اثر انگشت در حال تغییر شکل هستند

و JDI نیز خود را با این تغییرات همگام ساخته و از یک فناوری جدید پرده برداشته است.

JDI امروز خبر از معرفی یک سنسور اثر انگشت مبتنی بر شیشه را داده است. ژاپن دیسپلی معتقد است این سنسور اثر انگشت میتواند جایگزین سنسورهای اثر انگشت سیلیکونی موجود در گوشی های هوشمند امروزی شود. این در حالی است که اولین گوشی هوشمند با تکنولوژی سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش همین چند روز قبل معرفی شده بود.

ژاپن دیسپلی در خصوص نحوه عملکرد این سنسور می گوید که سنسور اثر انگشت بر اساس فناوری Pixel Eyes هنگامی دست بر روی شیشه صفحه نمایش قرار میگیرد، شروع به شناسایی طرح انگشت کاربر میکند. JDI تاکید میکند که تمام آزمایشات مربوط به این فناوری را با موفقیت پشت سر گذاشته و میتواند به کمک این سنسور اثر انگشت، تمامی خطوط موجود بر روی انگشت افراد را به دقت تشخیص دهد.

این فناوری به مرحله نهایی خود رسیده و به گفته شرکت ژاپن دیسپلی، در همین سال 2018 عرضه خواهد شد. با توجه به همکاری سونی و ژاپن دیسپلی احتمال اینکه در آینده ای نزدیک شاهد استفاده از این فناوری در یکی از گوشی های اکسپریا باشیم نیز زیاد است. هر چند که بعید است این اتفاق در ابتدای سال 2018 و پرچمدار پیش رو رخ دهد.

منبع
xperian.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

بستن
بستن