فناوری اطلاعاتکنسول بازیگوناگون

سونی برگ برنده پلی استیشن را رو کرد؛ سیستم جمع‌آوری اعتبار

کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو به قابلیت جذابی مجهز شده‌اند که به نظر می‌رسد برگ برنده سونی در رقابت با کنسول‌های ایکس باکس وان و حتی ایکس‌باکس وان ایکس مایکروسافت باشد. این برگ برنده، سیستم جمع‌آوری اعتباری است که در اکوسیستم سونی قابل استفاده است.

کنسول‌های بازی PS4 و PS4 Pro به مجموعه‌ای از قابلیت‌های منحصر به فرد مجهز شده‌اند که باعث شده این اکوسیستم در مقابل محصولاتی نظیر ایکس باکس وان مایکروسافت یا نینتندو سوئیچ همچنان گزینه‌ای جذاب باشد. مطمئنا طرفداران این کنسول از شنیدن این خبر که قابلیتی جدید در قالب سیستم پاداش‌دهی در بازی‌های این کنسول پیش روی آن‌ها قرار خواهد گرفت، بیش از پیش خوشحال خواهند شد.

در حال حاضر شاید شاخص‌ترین برگ برنده سونی در مقابله با کنسول‌های رقیب، PlayStation VR باشد. تجهیزی که باعث خواهد شد کاربران برخلاف آنچه در کنسول‌هایی نظیر ایکس باکس وان ایکس و نینتندو سوئیچ شاهد هستیم امکان تجربه تکنولوژی واقعیت مجازی را با استفاده از کنسول خود داشته باشند. نکته قابل توجه اینکه سونی به تازگی طیف قابل توجهی از عناوین واقعیت مجازی را هم برای پشتیبانی بیشتر از این تجهیز، در دست توسعه یا عرضه قرار داده است.

با تمام این تفاسیر، سونی بازهم به ارائه قابلیت‌های جدید برای شگفت زده کردن چیزی فراتر از ۶۷ میلیون کاربر پلی‌استیشن ۴ دست زده است. در این راستا، قابلیت جدیدی که در حال حاضر در اختیار کاربران آمریکایی کنسول بازی سونی قرار گرفته است امکان بدست آوردن اعتبار فروشگاهی PSN را با ثبت پیروزی یا همان تروفی در بازی‌های مختلف ممکن می‌سازد. به این ترتیب، کاربران می‌توانند ۱۰۰ تروفی نقره‌ای را با ۱۰۰ امتیاز جایگزین کنند. در این سیستم امتیازدهی، ۲۵ تروفی طلایی معادل با ۲۵۰ امتیاز بوده و ۱۰ تروفی پلاتینی هم با ۱۰۰۰ امتیاز جایگزین می‌شود. بدنیست بدانید ۱۰۰۰ امتیاز، معادل ۱۰ دلار اعتبار خرید PSN خواهد بود. معادله‌ای که اگر شما از جمله شکارچیان تروفی در بازی‌های پلی‌استیشن باشید چندان بد به‌نظر نمی‌رسد. البته به منظور استفاده از این قابلیت باید در بخش Rewards ثبت نام کنید. علاوه بر این باید حساب کاربری PSN خود را در ارتباط با Sony Rewards قرار داده تا بتوانید اعتبار جمع‌آوری کنید. در نظر داشته باشید تروفی‌هایی که تا پیش از انجام فرایند یادشده به ثبت رسانده‌اید در این سیستم جمع‌آوری اعتبار، لحاظ نخواهند شد.

این قابلیت به تدریج پیش روی مالکان پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

 

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =

بستن
بستن