فناوری اطلاعاتگوناگونموبایل و تبلت

آپدیت برنامه (گوگل مپ) Google Maps؛ نمایش بهتر و سریع‌تر جزییات

گوگل امروز اعلام کرد که در رابط کاربری جدیدی که برای برنامه Google Maps تدارک دیده است اطلاعات مختلف را در روش‌هایی بهتر به نمایش می‌گذارد و با استفاده از آیکون‌ها و رنگ‌های جدید این اطلاعات را از یکدیگر متمایز کرده تا امکان دسترسی به آن‌ها سریع‌تر از قبل صورت بگیرد.

کاربران هم اکنون می‌توانند با معرفی هدف خود از مراجعه به برنامه نقشه، خیلی سریع مجموعه‌ اطلاعاتی که نیاز دارند را در معرض دید خود قرار دهند. به عنوان مثال حالت Transit، ایستگاه‌های اتوبوس و مترو را با جزییات تمام به نمایش می‌گذارد اما مد Driving، با پنهان کردن این اطلاعات، ایستگاه‌های پمپ بنزین و گاز را در معرض دید کاربران قرار می‌دهد.

گوگل همچنین با تغییر رنگ‌های رابط کاربری و اضافه کردن چند آیکون به عنوان کلید‌های میان‌بر به کاربران در شناسایی و یافتن اطلاعات موردنیاز خود کمک می‌کند. در پست معرفی این قابلیت‌های جدید که از سوی گوگل منتشر شده آمده است: “ما ابتدا حالت‌های driving، navigation، transit و explore را ارتقا بخشیده‌ایم تا در بهترین حالت اطلاعات موردنیاز با اهداف کاربران را مشخص نماید. ما همچنین تغییراتی در سیستم نشان دهی رنگ‌ها صورت داده‌ایم که با استفاده از آیکون‌های جدید به سرعت امکان شناسایی مکان‌های مختلف را فراهم می‌کند. مکان‌هایی همچون رستوران‌ها، کلیساها، موزه‌ها و بیمارستان‌ها هم اکنون یک رنگ و آیکون اختصاصی را دارا هستند تا امکان یافتن آن‌ها در نقشه ساده باشد.”

به این ترتیب Google Maps از این پس اطلاعات مختلف موجود در نقشه را در هشت دسته مختلف با رنگ‌های متفاوت به نمایش می‌گذارد و به کاربران این امکان را می‌دهد که با کلیک بر روی هرکدام از آیکون‌های مربوطه، این اطلاعات را به صورت جداگانه مشاهده کنند. گوگل اعلام کرده است که این نسخه ارتقا یافته از برنامه Google Maps را در طی هفته‌های پیش رو در اختیار عموم کاربران قرار خواهد داد. تغییرات صورت گرفته در این نسخه قرار است در برنامه‌های دیگر که از نقشه‌های گوگل استفاده می‌کنند نیز قابل دسترسی و استفاده باشد.

 

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
shahrsakhtafzar.com
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =

بستن
بستن