اپلفناوری اطلاعاتگوناگونموبایل و تبلت

نمایشگر آیفون ایکس (iPhone X) بهترین در بین همه تلفن‌های هوشمند

دیسپلی میت نتایج خود را از آزمایش صفحه نمایش آیفون ایکس (iPhone X) منتشر کرده و آن را بهترین صفحه نمایش گوشی های هوشمند در بازار نامیده است.

این شرکت متخصص در ساخت نرم افزار حرفه ای برای کالیبراسیون صفحه نمایش و همچنین به طور معمول نتایج سنجش خود برای دستگاه های محبوب در بازار را برای مصرف کنندگان، روزنامه نگاران و تولید کنندگان منتشر می کند.

در طول سالهای گذشته، اپل تا به حال در بخش LCD ها ، رتبه بسیار خوبی را در بین تولیدکنندگان موبایل داشته است اما معمولا سامسونگ در طول این مدت لقب تولیدکننده بهترین تلفن هوشمند  را از نظر داشتن بهترین صفحه نمایش گوشی های هوشمند در بازار را یدک می‌کشیده است. در سال جاری، اپل سامسونگ را در نتایج DisplayMate به عقب رانده است.

در اینجا نکات مهم بررسی دیسپلی میت را با هم مرور می‌کنیم:

 صفحه نمایش آیفون ایکس (iPhone X) دقیق‌ترین نمایشگری است که تاکنون آزمایش شده است. به عبارت دیگر، “این دقیق ترین صفحه نمایش رنگی است که ما از گذشته تاکنون اندازه گیری کرده ایم و به احتمال زیاد به طور قابل توجهی بهتر از هر نمایشگر تلفن همراه، مانیتور، تلویزیون یا تلویزیون UHD شما است.”

دیسپلی میت صفحه نمایش آیفون ایکس (iPhone X) را در بخش sRGB و DCI-P3 مورد بررسی قرار داده است.
نمایشگر آیفون X دارای بالاترین روشنایی برای گوشی های OLED است، که حداکثر 634 نیت است. Galaxy Note8 در مقایسه با 423 نیت با روشنایی دستی و 560 نیت در روشنایی خودکار افزایش می یابد. در نتیجه صفحه نمایش این تلفن امکان خوانش زیر نور آفتاب را دارد.

صفحه نمایش آیفون X با استفاده از الگوی sub-pixel layout، که قرار دادن زیر پیکسل های قرمز، سبز و آبی فرد در طرح 45 درجه الماس کج شده که به شکل خطوط مورب قرار گرفته است. این دقیقا همان چیزی است که توسط Note8 استفاده شده است.
زاویه دید همچنان عالی است و زمانی که در یک زاویه خاص به تلفن نگاه می‌کنیم ، تنها نقاط ضعف در نور و رنگ وجود دارد. دقت نور و رنگ به نوعی کاهش می‌یابد.

صفحه نمایش آیفون 10 می تواند تا 2 نیت ، کم نور شود. این بسیار عالی است و شما در هنگام شب ، می‌توانید یکی از بهترین تجربه‌های ممکن را برای مطالعه داشته باشید. این کم شدن نور نمایگشر ، بدون کاهش دقت رنگ است. معمولا ال سی دی رنگ های خود را حتی در روشنایی کم حفظ می کنند، اما گاهی اوقات OLED تمایل دارد رنگ ها را در سطوح روشنایی پایین تر تغییر دهد، که در مورد آیفون X این صادق نیست.

صفحه نمایش آیفون 10 یکی از کمترین reflectance DM را دارد و تحسین دیسپلی میت را برانگیخته است .این قابلیت امکان استفاده از تلفن را در محیط های خیلی روشن و همچنین با عینک های آفتابی بدون هیچ تغییر کیفیتی فراهم کرده است.

DisplayMate به این نتیجه رسید که آیفون ایکس (iPhone X) ” نوآورانه‌ترین نمایشگری است که در بازار موجود می‌باشد و دارای عملکردی عالی است. آن‌ها به این موضوع اغرق می‌کنند که جدیدترین ساخته اپل ، بهترین نمایشگری است که آن‌ها تا به حال آزمایش کرده اند”.  دیسپلی میت همچنین اشاره کرد که کالیبراسیون دقیق رنگ‌های نمایشگر اپل است که باعث شده است آن‌ها نمرات عالی کسب کنند. پس براین اسا ، اپل نمرات بالاتری در مقایسه با نمایشگر سامسونگ گلکسی نوت 8 به دست آورده و هم‌‌اکنون در رتبه 1 قرار دارد.

منبع
/toranji.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =

بستن
بستن