آیا میدانستیداطلاعات عمومیگوناگون

آماری جالب از تلگرام در گشور عزیزمان

دومین همایش فعالان فضای مجازی که در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار میشد. معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور از اشغال 60 درصدی پهنای باند توسط شبکه مجازی تلگرام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، امیر خوراکیان با بیان اینکه انقلاب در هز زمانی دارای مراحل و تهدیدات خاص خود بوده افزود که نوع تهدیدها و چالش‌های پیش روی انقلاب نیز متفاوت می‌شود و از جنگ سرد و سخت نظامی به‌سوی مقابله‌های نرم و منعطف‌پذیرتر حرکت می‌کنیم. او اعلام کرد که با وجود مشغولیت 23 میلیون نفر در کشور به بازی های رایانه ای، تنها 5 درصد بازی ها بومی هستند. همچنین بازی‌های رایانه‌ای در ایران  به‌سوی بازی‌های موبایلی در حرکت است و بالغ‌ بر ۶۷ درصد بازی‌ها موجود در کشور بازی‌های موبایلی است.

او در خصوص شبکه پیام رسان محبوب ایرانی ها “تلگرام” اعلام کرد که نزدیک به 40 میلیون کاربر دارد و بیش از 60 درصد از پهنای باند کشور را اشغال کرده است، که بیشترین ترافیک آن به ساعت 22 تا 1 شب اختصاص دارد. او اینچنین ادامه داد:

 ۵۸۰ هزار کانال در تلگرام در حال حاضر در کشور وجود دارد که در این‌ بین ۱۶ کانال تلگرامی بالای یک میلیون نفر عضو دارد. بیشترین تعداد  عضو یک کانال تلگرامی ۳میلیون ۴۰۰ هزار نفر است و بیشترین بازید از یک پیام  نیز در حال حاضر ۲۰ میلیون نفر است.

او در پایان در خصوص سایت های همسریابی هم هشدار داد و گفت: “سایت‌های  همسریابی اینترنتی ۱۰۰ درصد دروغ و کلاه‌برداری مالی است و پلیس فتا به‌شدت با این‌گونه موارد برخورد می‌کند.”

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

بستن
بستن