اخبار فناوریفناوری اطلاعاتمتفرقه

وضعیت اپراتورهای موبایل از نظر تعداد مشترک

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جدیدترین گزارش آماری خود از وضعیت ارتباطات داخل کشور، به بررسی جایگاه اپراتورهای همراه پرداخته است.

دفتر بررسی های فنی اقتصادی مربوط به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از وضعیت ارتباطات داخلی کشور تا پایان خرداد ماه سال جاری منتشر کرده که نشان می دهد تا این زمان بالغ بر 156میلیون سیم کارت در کشور به فروش رسیده که از این میزان تنها 87درصد فعال بوده است.

وضعیت همراه اول، ایرانسل و رایتل

بر اساس این گزارش تا پایان خرداد سال جاری اپراتور اول ارتباطی توانسته با فروش بالغ بر 67میلیون و 288هزار سیم کارت و فعال کردن بیش از 49میلیون و 591 هزار خط همراه به ضریب نفوذ 62.05 درصدی از بازار ارتباطی کشور دست یابد. اپراتور دوم ارتباطی نیز در همین زمان با فروش بالغ بر 81میلیون و 543هزار سیم کارت و فعال سازی بیش از 32میلیون خط همراه به ضریب نفوذ 40.1 درصدی از جامعه ارتباطات همراه کشور دست یابد.  اپراتور سوم ارتباطی نیز مجموعا با فروش 7میلیون سیم کارت توانسته بیش از یک میلیون و 659 هزار خط را فعال کند و به ضریب نفوذ 2.08 درصدی از فضای ارتباطی کشور دست یابد.

سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه

این گزارش نشان می دهد که سهم بازار اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب 59.53، 38.47 و 2درصد تا پایان خرداد ماه سال جاری بوده است.  مقایسه این آمار با گزارش مربوط به پایان اسفند ماه همین معاونت نشان می دهد که همراه اول رشد 0.53 درصدی در شاخص «سهم بازار» داشته و ایرانسل و رایتل نیز به ترتیب در این بازه زمانی سه ماهه 0.23 و 0.3 درصد سهم بازار از دست داده اند.

درصد دایری خطوط اپراتورها

با مقایسه آمار سیم کارت های فعال و واگذار شده اپراتورهای ارتباطی می توان به این نتیجه رسید که همراه اول در حال حاضر 73.71درصد از سیم کارت های واگذار شده اش فعال هستند و باقی خاموش.  به همین ترتیب ایرانسل 39.31درصد از سیم کارت های واگذار شده اش فعال شده و باقی همچنان غیرفعال هستند. رایتل هم تنها 23.31 درصد از مجموع خطوط واگذار شده اش، تا پایان خرداد ماه سال جاری فعال بوده است.

به گزارش بادیجی، ضریب نفوذ کشوری تلفن همراه تا پایان خرداد ماه سال جاری 104درصد بوده است.

منبع: iranjib

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

بستن
بستن