فناوری اطلاعاتمتفرقه

آغاز به کار اولین سیستم تمام خودکار تحویل مرسوله با پهپاد جهان

اگرچه پیش از این برندهایی نظیر آمازون، 7-Eleven و DoorDash نوید آن را داده‌اند که در آینده سیستم تحویل مرسوله به مشتریان، با استفاده از پهپادها به‌طورکامل دگرگون شود اما حالا یک شرکت ایسلندی مدعی شده اولین سیستم تمام خودکار تحویل مرسوله با استفاده از درون‌ها (Drones) را راه‌اندازی کرده است.

خرده فروش آنلاین Aha در کشور ایسلند مدعی شده اولین سرویس تمام خودکار در ابعاد تجاری را برای تحویل مرسوله به مشتریان راه‌اندازی کرده است. این فروشگاه آنلاین که تعامل ویژه‌ای با رستوران‌ها، خرده‌فروش‌های جزئی‌تر و خواروبار فروشی‌ها یا فروشگاه‌های مواد غذایی دارد موفق شده سیستم ویژه‌ای را برای تحویل مرسوله با پهپاد راه‌اندازی کند. این سیستم، تحویل مرسوله را در مسیرهایی که با روش‌های سنتی به ۲۰ دقیقه برای رسیدن به مقصد نیاز دارند، در مدت چهار دقیقه ممکن خواهد ساخت.

شاید در نگاه اول، این کاهش زمان چندان چشمگیر نباشد اما وقتی صحبت از رساندن غذا به دست مشتریان باشد، حتی کاهش چند دقیقه‌ای زمان نیز می‌تواند به حفظ کیفیت و البته سرویس‌دهی بهتر کمک شایانی کند.

Maron Kristofersson مدیرعامل Aha در خصوص راه‌اندازی این سیستم تحویل مرسوله می‌گوید:

در چند ماه اخیر شاهد افزایش سفارش آنلاین برای تحویل مرسوله بوده‌ایم. این افزایش میزان سفارش، به ویژه برای محصولات مصرفی در حوزه خرده‌فروشی، به ثبت رسیده است. انتظار داریم در ماه‌های پیش رو و زمانی که کاربران، این سیستم سریع تحویل مرسوله را تجربه کنند شاهد افزایش بیش از پیش ثبت سفارش‌ها باشیم.

نکته قابل توجه اینکه در تحویل مرسوله به این روش، از سیستم مدیریت پهپاد برپایه سرویس‌های ابری استفاده شده است که حمل کالا و حتی نگهداری و بیمه آن را مدیریت می‌کند.

.

منبع: shahrsakhtafzar

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 19 =

بستن
بستن