فناوری اطلاعاتگوناگونموبایلموبایل و تبلت

اعلام رسمی مدت زمان پشتیبانی از گوشی های اکسپریا از طرف سونی

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که معمولاً ذهن کاربران را به خود مشغول میکند، این است که گوشی آنها تا چه نسخه ای از اندروید را دریافت خواهد کرد؟ یا اینکه چه زمانی گوشی مورد نظر آنها آپدیت بعدی اندروید را بدست خواهد آورد.

تردیدی نیست که سونی موبایل یکی از بهترین کمپانی های حال حاضر دنیا در زمینه به روزرسانی گوشی های اندرویدی است که تمامی گوشی های خود علی الخصوص پرچمداران را تا مدت طولانی مورد حمایت قرار میدهد.

با این حال سیاست سونی در قبال مدت زمان پشتیبانی از گوشی های اکسپریا تا حد زیادی مبهم است. البته نمیتوان در این مورد به سونی انتقاد کرد، چرا که سیاست مبهم سونی را در اکثر کمپانی های دیگر نیز به صورت مشابه مشاهده میکنیم. البته تجربه نشان داده که سونی موبایل معمولاً حدود دو سال گوشی های هوشمند خود را پشتیبانی میکند که این مدت ممکن است برای برخی از مدل ها بیشتر و برای برخی از مدل های ارزان قیمت کمتر هم باشد.

سونی موبایل که هیچگاه به صورت مشخص در خصوص آپدیت گوشی های خود و مدت زمان پشتیبانی از آنها حرفی به میان نیاورده، حالا مشخص میکند که تا چه زمانی باید انتظار پشتیبانی از اسمارت فون های اکسپریا را داشته باشیم. سونی به صورت رسمی تایید کرد که برای گوشی های رده بالای این شرکت، دو سال از زمان عرضه پشتیبانی نرم افزاری به عمل خواهد آورد. این مقدار برای مدل های میان رده در صورتی که احساس شود سخت افزار آنها با نسخه های جدید پایداری نداشته باشد کمتر از 2 سال خواهد بود.

طبیعی است که اگر شما به دنبال یک گوشی با پشتیبانی طولانی مدت و مطمئن از سونی هستید، باید یکی از گوشی های پرچمدار یا سطح بالای سونی را انتخاب کنید. چرا که حالا سونی به شما اطمینان میدهد که برای 2 سال میتوانید آپدیت های سیستمی مختلف را دریافت کنید که ممکن است با توجه به تاریخ معرفی نسخه های اندروید، 2 یا 3 نسخه مختلف اندروید را تجربه کنید.

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
xperian
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =

بستن
بستن