تغذیه و سلامتیسلامتی و زیبایی

مواد مغذی و کالری پنیر چدار

پنیر چدار به طور گسترده ای در فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها موجود است و مصرف می شود که پنیر مورد علاقه کودکان و بزرگسالان نیز است.

پنیر چدار اگر چه چربی های اشباع شده نسبتا بالایی دارد، اما این پنیر حاوی پروتئین، کلسیم و فسفر نیز می باشد.

کالری، چربی و کلسترول

هر اونس پنیر معمولی چدار دارای ۱۱۳ کالری است که ۸۲ کالری چربی دارد. از ۹ گرم چربی در هر ۳۰ گرم، ۶ گرم چربی اشباع شده است که ۳۰ درصد از ارزش روزانه توصیه شده را شامل می شود. مصرف همان میزان پنیر حاوی ۲۹ میلی گرم کلسترول است که ۱۰ درصد از ارزش روزانه کلسترول را تامین می کند. وزارت کشاورزی ایالات متحده گزارش می دهد که ۳۰ گرم پنیر کم چرب و شیرین چدار دارای ۸۰ کالری، ۵ گرم چربی، ۳ گرم چربی اشباع شده و ۵ درصد ارزش روزانه کلسترول مورد نیاز بدن است.

کربوهیدرات، فیبر و پروتئین

پنیر چدار، تا حد زیادی از چربی و پروتئین تشکیل شده است. پنیر چدار کربوهیدرات یا فیبری زیادی ندارد، اما دارای ۷ گرم پروتئین است. پنیر چدار در هر ۳۰ گرم، ۱ گرم کربوهیدرات و ۸ گرم پروتئین دارد و بدون فیبر است.

مواد معدنی

مانند ماست، ساردین و شیر، پنیر چدار یکی از بهترین منابع کلسیم است که حاوی ۲۰ درصد کلسیم و ۲۵ درصد چربی اشباع نشده مورد نیاز در روز است. با توجه به اطلاعات تغذیه ای SELF، مصرف روزانه پنیر چدار، ۱۴ درصد میزان فسفر را تامین می کند. پنیر چدار نیز دارای ۷ درصد و پنیر کم چرب چدار ۸ درصد ارزش روزانه سدیم را تامین می کنند.

 ویتامین ها

پنیر چدار، از ویتامین های موجود در میوه ها و سبزیجات تشکیل نشده است، اما مقدار کمی از ویتامین های خاص را دارد. به عنوان مثال، ۳۰ گرم پنیر چدار دارای ۶ درصد ارزش روزانه ویتامینA، ۶ درصد ریبوفلاوین و ۴ درصد ویتامین B12 است.

پنیر چدار، را می توان بر روی همبرگر ذوب کرد، به نان و یا تخم مرغ ها کشید و بر روی سالاد ها ریز کرد. طعم آن می تواند خفیف یا تند باشد.

 

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
hellodoctor
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهارده =

بستن
بستن