پزشکی و سلامتیسلامتی و زیبایی

بهبود فشار خون بالا از طریق زالو درمانی

از طریق مطالعات مختلف اثبات شده است که بزاق زالو حاوی بسیاری از آنزیم های مفید است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

با توجه به شیوه زندگی امروز، تعجب آور نیست که افراد جوانی که از فشار خون بالا رنج می برند، رو به افزایش باشد. فشار خون بالا، وضعیتی است که فرد دارای فشار خون بالایی است که بیش از مقدار طبیعی ۱۲۰/۸۰ mmHg می باشد.

فشار خون بالا

دو نوع فشار خون بالا وجود دارد – پرفشاری اولیه یا ضروری و فشار خون ثانویه. پرفشاری خون اولیه یا ضروری به این معنی است که علت افزایش فشار خون ناشناخته است، اگر چه سابقه خانوادگی می تواند نقش مهمی ایفا کند. اگر یک یا هر دو والدین تان از فشار خون بالا رنج می برند، پس شما نیزدر معرض خطر افزایش فشار خون هستید. فشار خون ثانویه به فشار خونی گفته می شود که در آن علت شناخته شده ای برای افزایش فشار خون فرد وجود دارد.

علل فشار خون بالا

عوامل بسیاری وجود دارد که باعث فشار خون بالا می شوند. شایعترین آنها شیوه زندگی یک فرد است. کسی که بیش از حد غذاهای چرب و شور می خورد، مقدار زیادی سیگار می کشد و یا مشروبات الکلی می نوشد، در معرض خطر بالای فشار خون است. افرادی که چاق هستند و سبک زندگی غیر فعالی دارند نیز در معرض خطر ابتلا به فشارخون هستند. استرس، سن و سابقه خانوادگی همچنین عوامل موثر در فشار خون بالا می باشد. بیماری هایی مانند بیماری های مزمن کلیوی و اختلالات تیروئید و غده فوق کلیه همچنین می تواند باعث فشار خون بالا شود.

زالو درمانی برای بیماران مبتلا به فشار خون

از طریق مطالعات مختلف اثبات شده است که بزاق زالو حاوی بسیاری از آنزیم های مفید است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

آنزیم های ضد انعقادی که در بزاق زالو یافت می شوند، انعقاد خون را کاهش می دهند، بنابراین، رسیدن جریان خون خوب به بدن و همچنین آنزیمی دیگر که حلقه های خون را رفع می کند، باعث می شود تا لخته های خون از بین برود، اما از لخته شدن در هنگام بستن زخم جلوگیری نمی کند. آنزیم های موجود در بزاق زالو، موجب کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک می شود.

این آنزیم ها باعث جلوگیری از ایجاد غلظت خون می شوند، در نتیجه گردش خون بهتر را نه تنها در قلب بلکه در سایر قسمت های بدن افزایش می دهد و می تواند با داروهای ضد فشار خون فعلی مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
hellodoctor.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 9 =

بستن
بستن