اطلاعات عمومیپزشکی و سلامتیپوست و موتغذیه و سلامتیسلامتی و زیباییگوناگون

خواص و فواید سرکه سفید کاربردهایی آن

سرکه سفید ، به عنوان یک پاک کننده خانگی مفید شناخته شده است، اما سرکه همچنین حاوی مواد مغذی است و مدت هاست برای درمان بیماری ها و بهبود شرایط پوستی استفاده شده است.

سرکه سیب سرکه ای است که از سیب ساخته شده و طعم ملایمی دارد، در حالی که سرکه سفید، از دانه ساخته شده و دارای طعم سخت تری است. سرکه معمولی سفید دارای ۵ درصد خاصیت اسیدی است، به همین دلیل در پاک کننده های موثر و داروهای خانگی از آن استفاده می شود. قبل از استفاده از سرکه به عنوان یک مکمل و یا برای درمان هر وضعیت بهداشتی، با پزشک خود مشورت کنید.

سرکه سفید و مواد مغذی

تمام سرکه ها، از جمله سرکه سفید، حاوی مواد مغذی هستند. اکثر سرکه ها حاوی ویتامین هایی مانند B-1، ریبوفلاوین و نمک های معدنی هستند و چربی ندارند. مقدار ویتامین ها و مواد معدنی در سرکه حداقل است. سرکه سفید حاوی کمتر از ۳ کالری در هر ۱ کیلوگرم است.

سرکه سفید موضعی

سرکه سفید، ممکن است به کاهش خارش و درد کمک کند. سرکه سفید به طور مستقیم برای درمان نیش زنبور عسل استفاده شده و خارش و سوزش را خنثی می کند. چند قاشق غذاخوری سرکه سفید به آب حمام کمک می کند تا خشکی پوست و خارش از بین برود. سرکه سفید، را می توان روی یک دستمال سفره قرار داده و به راحتی به محل آفتاب سوختگی برای تسکین درد اعمال کرد. همیشه قبل از استفاده از سرکه سفید روی پوست خود با پزشک مشورت کنید.

سرکه سفید و زگیل

 یک پرستار در دانشگاه پیتزبورگ در برادفورد، اشاره می کند که سرکه حاوی اسید استیک است و می تواند برای درمان زگیل استفاده شود. اسید سرکه سفید با بهبود آهسته زگیل کار می کند. داروهای ضد درد حاوی سالیسیلیک اسید است که قویتر از اسید استیک موجود در سرکه است، اما هر دو موثر هستند.

سرکه سفید، گلوکز و کلسترول

در سال ۲۰۰۵ تحقیقات انجام شده در ژاپن نشان داد که سرکه سطوح کلسترول را در موش صحرایی کاهش می دهد. بر اساس گزارش های اعلام شده، یکی دیگر از مطالعات ژاپن که در سال ۲۰۰۶ انجام شد نشان داد که نوشیدن ۱۵ میلی لیتر سرکه و خوردن غذاهای “سرکه شده” باعث کاهش سطح قند خون می شوند.

ملاحظات

سرکه سفید، در ترشی و به عنوان یک عامل ترش کننده در ماریناد و سس سالاد استفاده می شود. در حالی که به طور کلی هیچ دلیلی وجود ندارد که از سرکه سفید استفاده نکنید، قبل از مصرف مکمل ها، با پزشک خود مشورت کنید.

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
hellodoctor.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

بستن
بستن