سلامتی و زیباییورزش و سلامتی

انواع ورزش های هوازی ؛ از پیاده روی تا رقص

ورزش های هوازی یک نوع آمادگی جسمانی است که توانایی بدن شما را برای مصرف اکسیژن  بهبود می بخشد. ورزش ایروبیک از حرکات ثابت و پیوسته ریتمیک برای افزایش ضربان قلب استفاده می کند.

کالج آمریکایی ورزش های هوازی پیشنهاد می کند که در بیشتر روزهای هفته ۳۰ دقیقه فعالیت هوازی انجام دهید. برای جلوگیری از آسیب های بیش از حد، تمرین های متقابل را با انواع تمرینات هوازی در نظر بگیرید.

ورزش های هوازی

پیاده روی

پیاده روی یک ورزش راحت و آرام است. شما می توانید شدت تمرین پیاده روی را با قدم زدن در تپه ها افزایش دهید و سرعت و طول گام ها را افزایش دهید. محققین در مجله پزشکی نیوانگلند مطالعه کردند که چگونه پیاده روی بر میزان مرگ و میر تاثیر می گذارد – آنها در مورد گروهی شامل ۷۰۰ نفر از مردان برای بررسی مزایای پیاده روی مطالعه کردند.

مسافت پیاده روی پیاده روی روزانه شرکت کنندگان به مدت دو سال ثبت شد و پس از آن یک مطالعه پیگیری در این گروه به مدت ۱۲ سال انجام شد. میزان مرگ و میر مردان که کمتر از ۱٫۵ کیلومتر در روز راه می رفتند دو برابر میزان کسانی بود که بیش از ۳ کیلومتر راه می رفتند.

دویدن

دویدن یک تمرین هوازی با شدت بالا است. این می تواند در روی یک تردمیل یا در خارج از منزل در یک پارک، در پیاده رو، در مسیرهای پیاده روی یا در مسیر پیاده روی در فضای باز انجام شود. کفش ها و لباس های پیاده روی تنها تجهیزات مورد نیاز هستند. دویدن می تواند بین ۵۸۴ تا ۱۴۷۲ کالری در ساعت را بسته به وزن و سرعت دویدن بسوزاند.  برخی افراد ممکن است به شرایط خاص آب و هوایی حساس باشند.

ورزش های زمستانی

بسیاری از مردم ادعا می کنند که در زمستان وزنشان اضافه می شود. در بعضی موارد این ممکن است به دلیل کاهش فعالیت باشد، اما وضعیتی که به SAD معروف است یا اختلالات عاطفی فصلی ممکن است به مشکل کمک کند. در حالی که این شرایط گاهی به راحتی درمان می شوند، شرکت در یک ورزش زمستانی ممکن است علائم را کاهش دهد.

اسکی روی زمین بیشتر کالری ها را می سوزاند. با انتخاب مسیرهای طولانی می توانید از مزایای هوازی اسکی و اسنوبورد استفاده کنید.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری در فضای باز یک مزیت اضافه دارد: این امکان را به شما می دهد تا فاصله قابل ملاحظه ای را طی کنید و قلمرو جدیدی را کشف کنید. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، دوچرخه سواری در سطح زمین و یا دوچرخه ایستاده، بین ۸ تا ۱۵ کیلومتر در ساعت، فعالیت هوازی متوسط را فراهم می کند.

برای تمرینات شدیدتر، دوچرخه سواری کوهستانی، مسابقه دوچرخه سواری یا دوچرخه سواری بیش از ۱۵ کیلومتر در ساعت را امتحان کنید.

تجهیزات ایروبیک داخل سالن

اکثر مراکز تناسب اندام دارای انواع دستگاه های قلب و عروق هستند که ممکن است شامل بیضوی، دوچرخه ثابت، تردمیل و ماشین های قایقرانی باشند. بعضی از این ماشین آلات دارای مکانیسم هایی هستند که به شما امکان می دهد به طور همزمان بدن خود را بالا و پایین کنید. بقیه می توانند با افزایش شیب تشدید شوند.

صفحه نمایش های ویدئویی شخصی یک روند جدید در تجهیزات ورزش هوازی است. آنها به شما اجازه می دهند تمرینات خود را در حین تماشای نمایش های تلویزیونی مورد علاقه خود انجام دهید.

کلاس های رقص ایروبیک

کلاس های رقص ایروبیک در دهه ۱۹۷۰ محبوب شد. این کلاسها دارای فعالیت های هوازی است که با موسیقی انجام می شود. کلاس های تاثیر گذار – که شامل فعالیت های پرش و اجرای حرکات مختلف است – معمولا کالری بیشتری را نسبت به ایروبیک کم اثر مصرف می کنند، اما در بعضی موارد، آنها احتمال بیشتری برای آسیب دیدن دارند.

کالری هایی که در کلاس های رقص هوازی سوزانده می شوند با توجه به شدت حرکات متفاوت هستند. رقص بیش از حد پیچیده ممکن است مانع از توانایی شرکت کنندگان در پیروی از حرکات شود و در نتیجه شدت تمرین کمتر می شود.

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
hellodoctor.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

بستن
بستن