اطلاعات عمومیگوناگون

طرز تهیه خمیر دندان خانگی از زغال فعال برای سفید کردن دندان ها

داشتن رژیم غذایی سالم و روغن کشی  و  درست کردن خمیر دندان خانگی ساده و ارزان برای سلامت و سفید کردن دندان توصیه می شود میتوانید در خانه با مواد ساده و ارزان و سالم خمیردندان درست کنید به عنوان مثال،  می توانید یک خمیر دندان سفید کننده را  فقط با سه ماده – زغال چوب فعال، روغن نارگیل  و پودر پوست تخم مرغ درست کنید.

این خمیر دندان خانگی همچنین، باعث بهبود تعادل PH در دهان و کمک به مبارزه با بوی بد دهان میشود.یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده این خمیر دندان خانگی پودر تخم مرغ است. پودر تخم مرغ سرشار  از کلسیم،  است و دندان ها  را تقویت می کند.

آخرین عنصر در این دستور روغن نارگیل است که روغن فوق العاده با ارزش است که برای سلامت دهان  بسیار مفید است.  در جلوگیری از بوی بد دهان، پوسیدگی دندان، موثر است  . همچنین حساسیت دندان را کاهش می دهد.و دندانها را سفید میکند

احتیاط: اگر  روکش روی دندان دارید، قبل از استفاده از این خمیر دندان زغال فعال یا  دندانپزشک در این مورد مشورت کنید.

زغال چوب فعال – ½ قاشق چای خوری
پودر تخم مرغ – ۱ قاشق غذاخوری
روغن نارگیل – ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

یک قاشق چای خوری از زغال چوب فعال را در یک کاسه قرار دهید یک قاشق غذاخوری پودر تخم مرغ را اضافه کنید.سپس یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل اضافه کنید مواد تشکیل دهنده را با یک قاشق غیر فلزی مخلوط کنید تا زمانی که مواد صاف و یکدست شود.خمیر دندان خانگی  آماده استفاده است. در یک ظرف در بسته قرار میدهیم

چگونه از خمیر دندان زغال چوب فعال  استفاده کنیم؟

مقدار کمی از این خمیر دندان را  با استفاده از یک  قاشق کوچک چوبی بر روی مسواک قرا ردهیددندانهایتان را بشویید، جلو و عقب دندانهایتان را هم بخوبی بشوئید.پس از مسواک زدن، دهان را کاملا بشوئید.می توانیداز این خمیر دندان هر روز استفاده کنید.

شما می توانید از نوارهای PH برای آزمایش اسیدیته خمیر دندان خانگی استفاده کنید. این باید یک pH 7 (خنثی) یا بالاتر داشته باشد که به این معنی است که این خمیر دندان خطری برای دندانها ندارد.

می توانید زغال فعال را  به شکل قرص، کپسول یا پودر خریداری کنید. اگر  کپسول  بخرید، باز کرده و از داخل آن استفاده کنید. اگر از قرص استفاده کنید، به شکل پودر در آورید.

می توانید پودر تخم مرغ را در خانه تهیه کنید.
شما همچنین می توانید نمک هیمالیا را به خمیر دندان اضافه کنید. این  نمک باکتری های دهانی را از بین برده خطر بیماری لثه را کاهش میدهد.

می توانید خمیر دندان را در جعبه کمک های اولیه نگهداری کنید. لازم نیست آن را در یخچال قرا ردهید.این خمیردندان چند ماه قابل نگهداری است.
اگر این خمیر دندان شروع به خشک کردن شد، قبل از مصرف روغن کوچک ذوب شده  را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
hellodoctor.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − دو =

بستن
بستن