پزشکی و سلامتیتغذیه و سلامتیسلامتی و زیبایی

فواید مصرف چای عناب برای سلامتی

چای عناب :طبق گفته موسسه طب سنتی، عناب نوعی میوه قدیمی و تقریبا بخشی از رژیم ۲۰۰۰ ساله چین است. عناب همچنین به عنوان یک چای مصرف می شود. در حالی که تحقیقات کمی در مورد فواید چای عناب انجام شده است،

با این حال آن غنی از آنتی اکسیدان ها است و ممکن است یبوست را کاهش دهد. همچنین به نظر می رسد چای عناب برای اضطراب و بی خوابی سودمند باشد، اما شواهد کمی آن را تایید می کند. قبل از اضافه کردن آن به رژیم غذایی و استفاده از چای عناب برای اهداف دارویی، با پزشک خود مشورت کنید.

فعالیت آنتی اکسیدانی

در حالی که اطلاعات تغذیه ای برای چای در دسترس نیست، عناب که برای تهیه چای استفاده می شود، حاوی برخی از ویتامین C و فنول ها و فلاونوئیدها است. این مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها هستند که سلول ها را از رادیکال های آزاد که موجب آسیب می شوند و ممکن است باعث مسمومیت، پیری و همچنین بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و سرطان شوند حفظ می کنند.

درمان یبوست

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۸ در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی منتشر شد، اثرات چای عناب را بر انتقال ترشحات گوارشی و مواد موجود در همسترها بررسی کرد. محققان دریافتند که چای نه تنها زمان گذار روده را بهبود می بخشد، بلکه سطح آمونیاک را در مدفوع کاهش می دهد، که محققان نتیجه می گیرند ممکن است باعث کاهش مواد سمی روده شود. با این حال، مطالعات انسانی باید پیش از انجام چنین ادعاهایی انجام شود.

 کاهش اضطراب

عناب اغلب به عنوان یک درمان برای اضطراب توصیه می شود. اگر چه چای عناب مورد مطالعه قرار نگرفته است، محققان اثرات ضد اضطراب عصاره ی عناب را بر روی موش ها بررسی کرده اند. مطالعه ای که در سال ۲۰۰۰ در مجله Ethnopharmacology منتشر شد، دریافت که عصاره عناب اضطراب در موش صحرایی را کاهش می دهد. با این حال، اجزای موجود در عصاره عناب که باعث کاهش اضطراب می شود ممکن است در چای وجود نداشته باشد و تا زمانی که تحقیق در مورد انسان انجام نشود، ادعاها نمی توانند تایید شوند.

مفید برای بی خوابی

بعضی ها همچنین ممکن است بگویند چای عناب به بهبود خواب کمک می کند. مطالعه ی مجله Ethnopharmacology اشاره کرد که افزایش مقدار عصاره عناب همچنین باعث افزایش خواب در موش صحرایی شد. با این حال، یک مقاله بازنگری که در مجله “Sleep Medicine Review” منتشر شده است، مطالعات مختلف را در مورد تأثیر داروهای گیاهی چینی بر بیخوابی بررسی کرده و نتیجه گرفت که هیچ یک از آنها خیلی موثر نبوده است .این مطالعه تنها به بررسی عناب نپرداخته بود، اما به عنوان بخشی از یک تحقیق، چای عناب را بررسی کرده است.

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

منبع
hellodoctor.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 4 =

بستن
بستن