پزشکی و سلامتیسلامتی و زیباییورزش و سلامتی

مشکلات دویدن روی تردمیل و عوارضی که ممکن است به وجود بیاید

اگرچه دویدن یا پیاده روی، روی تردمیل تمرین های شدید و مفید قلبی عروقی را فراهم می کند، ولی باید از مشکلات احتمالی آگاه باشید. تاثیر بر زانو، دویدن با تکنیک ضعیف و عدم وزش باد در منزل می تواند بر نتایج مورد نظر تاثیر منفی داشته باشد.

تاثیر بر زانوها

دویدن بر روی تردمیل زانوهای شما را تحت فشار زیادی قرار می دهد. وقتی خارج از منزل می دوید، معمولا با شرایط متناوب و مختلف روبرو می شوید. تردمیل یک هواپیمای بدون سرنشین را ارائه می دهد که طبق گفته دکتر استیون ت. داور، استادیار دانشگاه علم و صنعت ورزش در اوهایو، اجازه نمی دهد مفاصل در طول تمرین تغییر کنند. این افزایش تکرار حرکات، می تواند منجر به درد مفاصل و تاندون ها شود. پس از اتمام جلسه شما ممکن است درد را در یک یا هر دو زانو احساس کنید. وی توصیه می کند گرم کردن و استفاده از تمرینات مقاومتی پاها برای بهبود و تقویت مفصل زانوی شما مناسب است.

استفاده نامناسب

همانند تمام تجهیزات باشگاه های ورزشی، راه درست برای استفاده از تردمیل وجود دارد. با توجه به گفته متخصص تناسب اندام، نگه داشتن روی میله های ایمنی در حین دویدن، می تواند بر وضعیت شما تأثیر بگذارد و منجر به آسیب دیدن شانه، زانو، ران و درد شود. ریک موریس، مربی دویدن می گوید که دونده های جدید تمایل دارند که گام های خود را کوتاه کنند. ترس ناشی از بر هم خوردن تعادل در یک پلتفرم متحرک، اغلب با برداشتن گامهای کوتاه تر و سریع تر جبران می شود. برداشتن گام های بیشتر، خطر آسیب دیدگی را بیشتر می کند. دونده ها می توانند با ایجاد گام های کندتر و بلندتر بر این مشکل غلبه کنند .

نبود مقاومت باد

همانطور که اکثر تردمیل ها در داخل ساختمان قرار گرفته اند، در طول تمرین هیچگونه بادی به دونده برخورد نمی کند. این به این معنی است که دونده انرژی کمتری صرف می کند و کالری کمتری می سوزاند. شما می توانید از دست دادن مقاومت در برابر باد را با افزایش ۱ تا ۲ درصدی شیب تردمیل جبران کنید.

آسیب های مکانیکی

طبق گزارش کمیسیون ایمنی، تردمیل خطرناک ترین تجهیزات تناسب اندام است. در حالی که دستگاه فعال است، کمربند دائما در حال حرکت است. افتادن می تواند منجر به آسیب های ساییدگی، استخوان های شکسته یا تحریک مفاصل شود. عدم توجه اغلب منجر به آسیب های فیزیکی می شود. تردمیل مکانی نیست که تلفن، متن یا کار های دیگر را بررسی کنید.

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سیزده =

بستن
بستن