پزشکی و سلامتیسلامتی و زیبایی

درمان‌های خانگی دندان درد تا قبل از رسیدن به دندانپزشک

در عامه مردم روش های متعددی برای کاهش درد دندان وجود دارد که تقریباً تمامی آنها نه تنها دندان درد را ساکت نمی کند، بلکه چندین و چند عارضه دیگر را هم به مشکل اصلی بیمار اضافه می کند.

خیلی از بیماران اسپری های لیدوکائین که بدون نسخه و به راحتی از داروخانه ها خریداری کرده اند را روی دندان دردناک خالی می کنند که نه تنها درد را ساکت نمی کند، بلکه لثه بخت برگشته اطراف دندان را به شدت زخمی می کند. برخی دیگر از بیماران انواع و اقسام قرص های مسکن را روی دندان می گذارند.این کار هم کوچک ترین تأثیری در کاهش درد ندارد و مثل مورد قبلی لثه را مثل اسید می سوزاند.

واقعیت این است که روش مؤثری برای کنترل دندان درد غیر از درمان های فوری دندانپزشکی وجود ندارد.

یک نسخه مصرف داروهای مسکن معرفی می شود که کمابیش مؤثرتر از بقیه است. بیمار ابتدا دو قرص چهارصد میلی گرمی ایبوپروفن را خورده و چهار ساعت بعد دو قرص استامینوفن کدئین می خورد.سپس چهار ساعت بعد یک قرص ایبوپروفن و به دنبال آن چهار ساعت بعد دو قرص استامینوفن کدئین مصرف می شود. این دارودرمانی می تواند تا مراجعه بیمار به دندانپزشک درد را تا حد زیادی کاهش دهد.

یک اشتباه بسیار رایج برای ساکت کردن دندان درد مصرف آنتی بیوتیک بخصوص آموکسی سیلین است که کوچکترین تأثیری در کاهش درد ندارد./سایت پزشکان بدون مرز

همچنین بخوانید:

اشتباهات رایج هنگام دندان درد

بهبود و تسکین درد دندان عقل پس از کشیدن آن

 

ورود به کانال تلگرام مجله خبری تا نود

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

بستن
بستن