اخبار فناوریصوتی تصویریفناوری اطلاعاتگوناگون

راه اندازی نخستین planetarium با رزولوشن 8K در اروپا با تجهیزات سونی

شهر تحقیقاتی پاریس، The Cité des Sciences et de l’Industrie، در حال حاضر بزرگترین موزه ی علمی در اروپا است که به تازگی از پروژکتورهای لیزری سونی در آن بکارگیری شده است.

هدف از بکارگیری این تجهیزات، ایجاد یک تجربه ی منحصر به فرد و تاثیرگذار و با رزولوشن بالا بوده است که در نهایت به کانتراست بهتر و روشنایی مناسب تر نیز دست پیدا کرده است.

به مدت بیش از 30 سال، به لطف وجود Planetarium، این موزه به بازدیدکنندگان این امکان را می داد تا بتوانند نمایی 360 درجه از محتواهای مختلف را مشاهده نمایند.

Fodil Yazid مدیر بخش فنی موزه می گوید:

” برای این که بتوانیم تجربه ای بهتر از قبل را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار دهیم، باید از رویکردهای فناوری های جدید استفاده می کردیم. با تهیه ی تجهزاتی که قادر به نمایش محتوا در رزولوشن 8K هستند، Planetarium موجود در موزه به اولین نمایشگر در نوع خود و در قاره ی اروپا تبدیل می شود که از چنین رزولوشنی استفاده می کند. علاوه بر این که ما سونی را به عنوان کمپانی تامین کننده انتخاب کردیم، باید با چند کمپانی دیگر نیز برای دستیابی به اهداف خود همکاری می کردیم. ما در نهایت RSA Cosmos را انتخاب کردیم.

سونی برای تجهیز موزه استفاده از چند پروژکتور  VPL-GTZ280 4K  را پیشنهاد داده است که در نهایت یک تصویر با رزولوشن 8K در اختیار بیننده قرار می گیرد. این پروژکتور ها با 20 کامپیوتر کنترل می شوند که امکان نمایش تصویری با 35 میلیون پیکسل را دارا می باشند. این در حقیقت بیش از 17 برابر تعداد پیکسل موجود در نمایشگر های HD می باشد.

Planetarium به اولین Planetarium با رزولوشن 8K در اروپا و دومین در جهان تبدیل شده است. این نمایشگر با مساحت 600 متر مربعی خود، بزرگترین نمایشگر موجود در دنیا با این رزولوشن می باشد.

منبع
xperian.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

بستن
بستن