اخبار فناوریفناوری اطلاعاتگوناگونمتفرقه

کمپانی کوالکام با قیمت 100 میلیارد دلار به Broadcom فروخته میشود؟

انتظار می‌رود که Broadcom پیشنهادی 70 دلاری برای هر سهم کوالکام بدهد. اخیرا بسیاری از سرمایه گذاران در تعجب بودند که چرا سهام کوالکام به میزان 14 درصد در مقایسه با سایر شرکت‌ها افزایش یافته است؛

تولیدکننده‌ی کامپوننت‌های Broadcom گفته است که علاقه دارد کمپانی کوالکام را که یکی از قوی‌تری کمپانی‌ها در زمینه‌ی تولید تراشه‌های نیمه هادی می‌باشد، خریداری نماید. بر اساس گزارش‌های منتشر شده گویا Broadcom پیشنهادی 100 میلیارد دلاری برای خرید کمپانی کوالکام خواهد داد.

اگر این معامله صورت پذیرد، Broadcom به یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های تراشه تبدیل خواهد شد. انتظار می‌رود که Broadcom پیشنهادی 70 دلاری برای هر سهم کوالکام بدهد. اخیرا بسیاری از سرمایه گذاران در تعجب بودند که چرا سهام کوالکام به میزان 14 درصد در مقایسه با سایر شرکت‌ها افزایش یافته است؛ زیرا این میزان افزایش سهام در طول یک دهه‌ی اخیر برای این کمپانی بی‌سابقه بوده است. احتمالا این پیشنهاد 100 میلیارد دلاری کار خود را کرده است…!

به گزارش بلومبرگ، Broadcom با مشاوران اقتصادی درباره‌ی یک معامله‌ی بالقوه در حال مذاکره می‌باشد و پیشنهاد آن 70 دلار برای هرسهم است که شامل پول نقد و سهام می‌باشد. انتظار می رود که این شرکت در روزهای آینده یک پیشنهاد رسمی برای کمپانی کوالکام ارائه دهد.

این خبر درمورد اینکه آیا تصمیم نهایی برای این پیشنهاد خرید گرفته شده است یا نه، چیزی نمی‌گوید و ممکن است این اطلاعات صحیح نباشند و چنین موضوعی هرگز عملی نشود. از آنجایی که هیچ حرکت رسمی‌ از سوی کمپانی کولکام صورت نپذیرفته است و هیچگونه اظهار نظری نیز در این خصوص نکرده است، ما می‌توانیم فقط منتظر باشیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و چه اخبار و اطلاعاتی از سوی این کمپانی به طور رسمی منتشر خواهد شد.

کوالکام هم اکنون در وسط یک دعوای حقوقی با کمپانی اپل می‌باشد و از این کمپانی بر سر دریافت هزینه‌ی پتنت‌های ثبت شده توسط کوالکام که اپل از آن‌ها بدون مجوز استفاده کرده، شکایت کرده است و اپل نیز استدلال می‌کند که کوالکام اتهامات بیشماری دارد و برتری این کمپانی در زمینه‌ی تولید تراشه‌های نیمه هادی در بازار، ناعادلانه می‌باشد.

Broadcom مدتهاست که عرضه کننده‌ی محصولات کمپانی اپل می‌باشد و برخی از کارشناسان معتقدند که تغییر در مدیریت کمپانی کوالکام ممکن است به حل و فصل سریع‌تر اختلافات میان این دو کمپانی کمک نماید.

منبع
toranji.ir
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =

بستن
بستن