اخبار خودروخودرو

استون مارتین تولید خودروهای بنزینی را کنار خواهد گذاشت

علاقمندان به خودرو، استون مارتین را با ماشین های لوکس و پر قدرت می شناسند. ترکیبی که تنها از یک کارخانه خودروسازی انگلیسی بر می آید و می تواند علاوه بر داشتن مشخصات فنی حیرت انگیز، داخل یک خودرو را به راحتی اتاق خواب یک نوزاد تبدیل کند.

استون مارتین تولید خودروهای بنزینی را کنار خواهد گذاشت:

با این حال استون مارتین در سال های گذشته اطلاعات زیادی درباره فعالیت در عصر جدید و تولید ماشین های الکتریکی منتشر نکرده بود اما حالا داستان تغییر کرده است.

بر اساس توضیحات اندی پالمر مدیر عامل استون مارتین در مصاحبه ای با نشریه فایننشال تایمز، این کمپانی طبق برنامه زمانی مشخصی تمامی خودروهای تولیدی خود را تا سال 2025 به ماشین های هیبریدی تبدیل خواهد کرد. به گفته پالمر، استون مارتین قصد دارد تکنولوژی اختصاصی خود را برای تولید ماشین های الکتریکی توسعه دهد. ظاهرا اولین اقدام در این راستا نیز در کراس اور جدید استون مارتین مشهود خواهد بود. بر اساس گزارشات، کراس اور DBX یک ماشین هیبریدی الکتریکی – گازی است. ضمن اینکه پیشتر خبر از تولید یک خودروی تمام الکتریکی به نام RapidE نیز داده شده بود که قرار است از سال 2019 روانه بازار شود.

پیش از این کمپانی سوئدی ولوو نیز اعلام کرده بود در سال 2019 سه خودروی الکتریکی معرفی خواهد کرد و سپس بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از سال دهه آینده تولید ماشین های بنزینی را متوقف خواهد کرد. ماه گذشته نیز بریتانیا از برنامه خود برای توقف فروش ماشین های دیزلی از سال 2040 خبر داده بود و فرانسه نیز دو ماه قبل از آن از اقدامی مشابه پرده برداری کرده بود.

 

sakhtafzarmag

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 17 =

بستن
بستن