پوست و موسلامتی و زیبایی

تاثیر فلفل قرمز بر رشد سریع مو

تاثیر فلفل قرمز بر رشد مو:رشد  ضعیف شدن مو مشکل رایجی است که هم مردان و هم زنان  را در تمام سنین مبتلا می کند.  معمولا  زمانی رشد مو کند می شود  که فولیکول های مو در حال استراحت یا گردش خون در پوست سر کند می شود. در چنین وضعیتی، فلفل قرمز می تواند  فولیکول های مو  را تحریک کرده و باعث می شود رشد مو سریع شود  کپسایسین، ماده موثره اصلی فعال  فلفل قرمز، یک محرک رشد مو قدرتمند است.

 

هنگامی که فلفل قرمز به پوست سر مالیده شود، سرعت رشد مو بیشتر می شود با این حال، در برخی موارد  هنگامی که موضعی استفاده می شود،فلفل قرمز منجر به تحریک پوست سر می شود  به خصوص اگر پوست شما حساس باشد. بنابراین، باید  در مقادیر کم استفاده  شود و با مواد دیگر استفاده شود یعنی به تنهایی استفاده نکنیم.

فلفل و روغن بچه

تاثیر فلفل قرمز بر رشد مو:به جای استفاده از روغن مو به طور منظم،  پوست سر را با  فلفل قرمز و روغن بچه مرطوب کنید.  به سرعت به داخل پوست جذب و  فولیکول های مو را تقویت میکند اگر روغن بچه در دسترس نیست،  می توانید روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید.

مواد لازم :
½ قاشق غذا خوری فلفل قرمز
دو قاشق غذاخوری  روغن بچه

فلفل قرمز با روغن بچه را ترکیب کنید.  پوست سر  را ماساژ دهید یک ساعت بعد با آب ساده بشوئید  با برنامه منظم، در چند روز روز آینده شاهد رویش موهای جدید خواهید شد.

فلفل و سرکه سیب

با استفاده از سرکه سیب جریان خون رسانی به فولیکولهای مو زیاد شده و گردش خون بیشتر می شود   یکی از مواد مغذی است که به  رشد مو کمک کند.  تونیک مو ساخته شده با ترکیب فلفل قرمز و سرکه سیب  در رشد مو بسیار موثر است.
مواد لازم:

½ قاشق چای خوری فلفل قرمز
دو قاشق غذا خوری سرکه سیب
آب یک قاشق غذاخوری
طرز تهیه :

مواد را با هم مخلوط کرده و  پوست سر برای حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید. بر روی پوست سر به مدت یک ساعت بماند سپس با شامپوی ملایم بشوئید  در طی ۲ تا ۴ هفته تاثیر آن را خواهید دید.

فلفل، کنیاک و روغن زیتون

برای تحریک فولیکول مو  بسیار عالی است  سرعت رشد مو را زیاد می کند.

مواد لازم:

دو قاشق غذا خوری فلفل قرمز
دو قاشق غذاخوری روغن زیتون
¼ فنجان کنیاک

طرز تهیه :

همه مواد را با هم مخلوط کرده خوب ماساژ دهید مثل شامپو زدن بعد از بیست دقیقه بشوئید.

 

فلفل، رزماری، مریم گلی و گزنه

تاثیر فلفل قرمز بر رشد مو:برای تحریک رشد مو، فلفل قرمز می تواند با سایر گیاهان  مو پسند  دیگر مانند رزماری، مریم گلی و گزنه ترکیب و استفاده شود

مواد لازمک

¼ فنجان فلفل قرمز
¼ فنجان رزماری
½ فنجان مریم گلی
¼ فنجان گزنه
دو فنجان آب جوش


روش

گیاهان و فلفل قرمز را در آب جوش ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس کنید وقتی خنک شد و به دمای محیط رسید  با یک توپ پنبه ای این ترکیب را به پوست سر بمالید هر روز از این ترکیب استفاده کنید.

 

منبع: دکتر سلام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =

بستن
بستن