اخبار فناوریفناوری اطلاعاتمتفرقهنرم افزار

تعداد کاربران پولی اسپاتیفای به ۶۰ میلیون رسید؛ جامعه کاربری دو برابر بزرگ‌تر از اپل موزیک

اسپاتیفای با بیش از ۶۰ میلیون کاربر پولی موفق شده جامعه کاربری دوبرابر وسیع‌تر از آنچه در سرویس پخش موسیقی اپل یعنی Apple Music شاهد هستیم را گردهم آورد. این در حالی است که میلیون‌ها کاربر هم به طور رایگان از سرویس‌ پخش موسیقی اسپاتیفای استفاده می‌کنند.

تمرکز کامل اسپاتیفای روی سرویس پخش موسیقی باعث شده این شرکت بتواند تعداد کاربران خود را به مراتب سریع‌تر از آنچه در قالب راهکار ارائه شده توسط اپل شاهد هستیم افزایش دهد. به عنوان مثال، اسپاتیفای موفق شده ۲۰ میلیون کاربر پولی را در کم‌تر از یک سال برای سرویس خود جذب کند حال آنکه اپل برای دست یافتن به پیشرفت مشابه، به یک سال و نیم زمان نیاز داشته است. به این ترتیب، تعداد ثبت‌نام کنندگان سرویس اسپاتیفای حالا به ۶۰ میلیون رسیده است که در مقایسه با ۲۷ میلیون کاربر اپل موزیک قرار می‌گیرد. تعداد کاربران اسپاتیفای در مقایسه با آنچه در ماه مارس اعلام شده بود (رقم ۵۰ میلیون کاربر) از افزایش ده میلیونی حکایت دارد.

توانایی اسپاتیفای در افزایش میزان رشد، علی‌رغم رقابت شدیدی که از سوی نام‌های قدرتمند نظیر اپل شاهد هستیم را باید مدیون محصول و انجمنی دانست که توسط این برند ایجاد شده است.

Apple Music سرویس رایگان سه ماهه را پیش روی کاربران قرار می‌دهد و به‌طور پیش‌فرض نیز روی آیفون‌های شرکت اپل نصب شده است. اپل سرمایه‌گذاری‌های زیادی را هم انجام داده تا دسترسی انحصاری سریع‌تر به آلبوم‌های برتر را هم امکان‌پذیر سازد. این مزایای رقابتی ممکن است به اپل موزیک کمک کنند تا طرفدارانی را برای آلبوم‌های خاصی از هنرمندان جمع آوری کند اما همچنان اسپاتیفای به عنوان گزینه اول سرویس‌های استریم برای دوستداران موسیقی شناخته می‌شود.

بدنیست بدانید اسپاتیفای در حال اجرای طرحی است که Direct Listing خوانده می‌شود. در قالب این طرح، عرضه عمومی سهام اسپاتیفای بدون ورود به بورس در دستورکار قرار می‌گیرد. این راهکار، کاملاً نامتعارف بوده و انتقادات گسترده‌ای را هم به همراه داشته است. اکثر شرکت‌ها در قالب همکاری با بانک‌ها و سرمایه‌گذارهای مالی، قیمت پایه‌ای را برای سهام خود مشخص کرده و در مرحله بعدی جمع آوری سرمایه را در دستورکار قرار می‌دهند. این در حالی است که اسپاتیفای با طی نکردن این مرحله، احتمال صدها میلیون دلار را از دست خواهد داد. البته این امکان وجود دارد تا این شرکت با عرضه مجدد سهام در زمانی دیگر، جمع آوری سرمایه را پس از این هم در دستورکار قراردهد. آن‌طور که توسط وال استریت ژورنال اعلام شده اسپاتیفای در تلاش است تا پیش از پایان سال جاری میلادی، این روند را به مرحله اجرا درآورد.

منبع: شهر سخت افزار

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

بستن
بستن